NAŠE PROJEKTY

 

 

Společnost Jihočeská fotbalová se dlouhodobě věnuje popularizaci a podpoře amatérského fotbalu. Vydavatelskými aktivitami oprašuje zapomenutou historii fotbalu v Jihočeském kraji a v Českých Budějovicích. Prvotinou byla encyklopedicky pojatá kniha Jihočeské fotbalové kluby (2013), o rok později historický stolní kalendář 110 let českobudějovické kopané 1905 – 2015 a úspěšná výstava Fotbal pod Černou věží (2015). Mezi početnou návštěvou byl i předseda FAČR Miroslav Pelta.

 

Zatímco fotbalové publikace se zpravidla zaměřují na nejslavnější kluby a životní příběhy jejich hvězd, tahle se naopak věnovala historii jihočeských klubů z vaší obce nebo ulice, představila jejich znaky a připomněla obětavé lidi, o nichž se nikdy nepsalo. Je to ojedinělá kniha o fotbalovém životě jižních Čech. Autoři na 120 stranách vytvořili encyklopedický přehled všech současných jihočeských fotbalových klubů.

 

 

Pro milovníky historie připravili autoři pozoruhodný tištěný titul a jedinečnou novinku v jihočeské metropoli. Historický stolní kalendář pro rok 2015 věnovaný výročí fotbalu pod Černou věží nabídl řadu pozoruhodných informací. Chronologicky představil na unikátních dobových snímcích významné události a mužstva z historie fotbalu ve městě, bonbónkem navíc jsou medailonky slavných budějovických hráčů.